Siber Güvenlik – Ataköy, Bakırköy Bilgisayar Servisi

Siber Güvenlik – Ataköy, Bakırköy Bilgisayar Servisi

Eviniz ve ofisiniz ne kadar güvende?

Bugünün dijital dünyası kolaylık, erişilebilirlik ve hız sunuyor. Aynı zamanda, kullanıcıları ve işletmeleri virüsler, veri ihlalleri ve kimlik sahtekarlığı gibi siber tehditlere karşı savunmasız bırakıyor.

İşiniz ve eviniz siber tehditleri önlemek için mevcut güvenlik önlemlerine sahip mi? Ve en önemlisi bir tehdit meydana gelirse sizi koruyabilir mi? Hackerlar ne tür işletmeler hedefliyor?

Büyük şirketlerin ve verilerinin hackerlar için daha büyük bir hedef olduğunu varsaymak kolay olsa da, bu her zaman böyle değildir. Birçok siber suçlu, küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedeflerken aynı siber güvenlik önlemlerine sahip olmayabilirler.

Siber tehdidin sonuçları nelerdir?

İşletmeniz, siber bir olay durumunda hem maddi hasarı hem de itibar kaybını yaşayabilir. Örneğin, işletmenizin işletmenizle ilişkili kişisel ve mali bilgileri koruma yükümlülüğü bulunması nedeniyle, veri ihlali sonucunda ortaya çıkabilecek herhangi bir etkiden sorumlu tutulur.

Teknoloji şirketi Symantec tarafından yapılan araştırmalar, küçük ve orta ölçekli bir işletmeye yönelik siber saldırının ortalama maliyetinin yaklaşık 200.000 USD. olduğunu belirtiyor.

Sonuç olarak, siber saldırıya uğrayan küçük işletmelerin% 60’ı kapılarını altı ay içinde kapamaktadır.